Akarsu Slalom Türkiye Kupası 1. etap kano yarışları başladı

etap kano yarışları başladı.
Vali Recep Yazıcıoğlu Kano ve Rafting Parkuru’nda düzenlenen organizasyonda erkekler ve kadınlarda yıldız, genç ve büyükler kategorisinde 76 sporcu mücadele ederken, Türkiye Kano Federasyonu Başkanı Alper Cavit Kabakçı, gazetecilere açıklamalarda bulundu. Kabakçı, Türkiye Kupası’nın ilk etabını Ardeşen’de başlattıklarını belirterek Şimdiye kadar 25-30 arasında bir sporcu katılımı oluyordu. İlk kez yoğun bir katılımla bu yarışları gerçekleştiriyoruz. İlk defa yıldızlar kategorisinde de yarışlarımız başlatmış bulunuyoruz. Hedefimiz, 2020 Olimpiyatları’nda ülkemizi temsil edecek sporcuları yetiştirmek dedi.
Kabakçı, yağmurun etkisiyle sporcuların parkurda biraz zorlandığını ifade ederek Parkurumuz daha da güzel olacak. Uluslararası federasyon yetkililerini davet edeceğiz. Parkuru geliştirip, burada uluslararası yarışmalar yapmak istiyoruz. Bunun için de gerekli çalışmalara başladık. Rize hem durgun hem de akarsu açısından önemli bir ilimiz diye konuştu.
Bu arada, yarışma sırasında slalomdan düşen bazı sporcular görevlilerin uzattıkları halat yardımıyla kıyıya çıkarıldı.
Akarsu Slalom Türkiye Kupası 1. etap kano yarışları yarın sona erecek.

Bir önceki yazımız olan Rize’deki lise cinayetinde cep telefonundan çıkan ilginç detaylar başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir