Çocuk Şenliği Buldan’a taşındı

gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük Çocuk Şenliği Buldan’a taşındı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Babadağ ve Sarayköy’ün ardından Buldan’da gerçekleştirilen şenliğe de katılarak çocuklarla bir araya geldi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı gerçekleştirilen Çocuk Şenliği ilçelerde çocukları eğlendirmeye devam ediyor. Babadağ ve Sarayköy ilçelerinin ardından Buldan’a taşınan Çocuk Şenliği Buldan İlçe Stadı’nda gerçekleştirildi. Animatörler eşliğinde gönüllerince eğlenen çocuklar, halat çekme ve çuval yarışı gibi geleneksel oyunlarda birbirleriyle yarıştı. Şenliğe, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Buldan Belediye Başkanı Mustafa Gülbay ve beraberindekiler katıldı. Çocuklarla birlikte halat çekme yarışına katılan Başkan Zolan, hatıra fotoğrafı çektirmeyi ihmal etmedi.

Gerçek oyunlar, gerçek arkadaşlıklar”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, çocukları sanal dünyadan koparmaya çalıştıklarını belirterek: Çocuklarımız için gerçek oyunlar, gerçek arkadaşlıklar daha önemli. Biz de bu etkinlikler ile bunları geliştirmeye çalışıyoruz. Anne babaların en büyük görevlerinden biri çocuklarımızı tabiatla, doğayla iç içe büyütmeleri ve çocuklarını mutlaka günün belirli saatlerinde açık havada dolaştırmalarıdır. Bu çocuklarımızın hem ruh sağlığı hem beden sağlığı açısından çok önemlidir dedi.

Çocuklarınızı parklara götürün

Başkan Zolan, Birçok mahallede parklarımız var. Ailelerimiz çocuklarını mutlaka bu parklara götürsün. Çocuklarımız televizyon başında, bilgisayar karşısında gerçek hayattan uzak hayaller üstünde yaşamasın. Gerçeklerle karşı karşıya kaldıklarında ayakları üstünde durmasını bilen nesiller yetiştirmek zorundayız. Gerçek hayat ve gerçek oyunlar çocuklarımızın ruh sağlığı, beden sağlığı ve beyin gelişimi açısından çok büyük katkılar sağlayacaktır. Bizde o alışkanlığı bu etkinliklerle kazandırmak istiyoruz.

Bir önceki yazımız olan Cumhurbaşkanı Erdoğan Avrupa’ya seslendi başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir