Rize’de bir tonluk “cengaver” görücüye çıkar çıkmaz satıldı

Rize’nin Dörtyol köyünde kurulan kurban pazarına Ardahan’dan getirilen ’Cengaver’ isimli bir tonluk boğa, kurban pazarına gelir gelmez alıcı buldu. 16 bin liradan satışa çıkarılan bir tonluk boğa sıkı bir pazarlıkla 14 bin 750 TL’ye satıldı.

Rize’nin Dörtyol köyüne ortağıyla beraber kurban pazarına gelen Ruşen Kuk ve İslam Topal, Cengaver’i Ardahanlı kurban satıcısı Osman Çelik’ten zorlu bir pazarlığın ardından satın aldı. Kurban satıcısı Osman Çelik, Ben bu kurbanı maliyetine sattım, bu yıl kurban fiyatları çok pahallı, kiralarımız çok o yüzden fazla ayrıntıya takılmadan bir tonluk kurbanlık tosunumuzu sattık dedi.

Kurban alıcılarından Ruşen Kuk ise Kurban Allah rızası için senede bir kere kesiliyor. Biz de en büyüğünü almak istedik ve aldık. Br tonun üzerinde olduğunu düşünüyoruz Allah kabul etsin diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan İran’ın Trabzon Başkonsolosu Kondori: "İranlılar, eşsiz güzellikleri bünyesinde barındıran Rize’yi daha çok ziyaret edecekler" başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir