“Türkiye Teknoloji Buluşmaları” Trabzon’da gerçekleşti

Teknolojide yeniliklerin anlatıldığı toplantıya Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu, teknoloji firmalarının yetkilileri ve girişimciler katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı Suat Hacısalihoğlu, girişimcilerin daha çok yüksek teknolojiye dönük katma değeri yüksek ürünler konusunda girişim faaliyetlerini sürdürmelerini istedik. Hacısalihoğlu “TTSO olarak girişimcilik eğitimleri düzenleyerek gençlerimizi girişimci olmaya yönlendiriyoruz. Buradaki esas amacımız üzerinde durduğumuz istihdam seferberliği. Bu sorunu ülke olarak ortadan kaldırmak zorundayız. Bu doğrultuda yapılacak çalışmalarla özellikle girişimcilerin yapacak olduklarını girişimcilik içerisinde daha çok yüksek teknolojiye dönük katma değeri yüksek ürünler konusunda girişim faaliyetlerini sürdürmelerini istiyoruz. Girişimcilerimizi öyle yetiştirmemiz gerekiyor ki, ilişkilerini ve ticari faaliyetlerini bütün dünya ile paylaşsınlar ve geleceği buna göre hazırlasınlar. Geçmişte bunun örnekleri çok gördük” dedi.

Trabzon Valisi Yücel Yavuz da artık insanların oturduklarını yerden bile market alışverişi yaptıklarını dile getirerek, “Dünya hem özel hem de kamu sektöründe teknolojinin bütün imkanlarından yararlanmak suretiyle yönetiliyor. Biz buna ayak uyduramazsak birileri tarafından yönetiliriz. Biz teknolojiyi bire bir uygulayan bilimsel metotları en iyi şekilde hayata geçiren bir millet olmak durumundayız. Zaten öyleyiz. Daha iyisini yapmak durumundayız. İstihdama katkı mutlaka sağlayacaktır. Artık insanlar oturdukları yerden market alışverişlerini bile yapıyor. Biz millet olarak özellikle iş arayan gençlerimize kapı açmak için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Süleymanpaşa temizlikte modernleşiyor başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir